Sahte puroları ayırt etmek

Sahte-Orijinal-Etiket-2

Üstdeki resme dikkat ederseniz barkod seri numarası (1.resim) 12 hanelidir. HABANOS yeni hologramlarda mikro-basım ( micro-printed) tekniği kullanarak (2.resimde gördüğünüz gibi) barkod seri numarasını aynı etiket üzerinde 9 ayrı

yere de basmıştır. 2 ayrı yerde  12 hanenin ilk 6 hanesi, 2 ayrı yerde 12 hanenin son 6 hanesi ve 5 ayrı yerde 12 hanenin tamamını (12 hanesini) görebilirsiniz. Bu bölünmüş olan 9 ayrı yerdeki rakamlar ile  ana (önyüzdeki) 12 haneli bandrol seri numarasını karşılaştırabilirsiniz. Aynı sayılar çıkması gerekmetedir. Resimlerden detaylara ulaşabilirsiniz. Resimlerin içerisine gizlenmiş olan mikro numaralar ile etiketin ön tarafındaki 12 haneli barkod seri numarası aynı değil ise :) purolarınızda sıkıntı var demektir. Üçüncü resimde ise yeni hologramın içerisine yine gizli olarak basılmış kübanın simgesini görmelisiniz.

Yukarıdaki resimde de görebileceğiniz gibi sahte ürünler gittikçe kaliteli etiketler üretmeye başlasalar bile burada yazılanlarla artık ne kadar kaliteli ürün yapsalar da rahatlıkla orjinal ve sahte etiket arasındaki farkı artık anlayabileceksiniz. Burada yazılanlar eminim ki bazı kişileri inanılmaz birşekilde sinirlendirmektedir. Sinirlensinler. Biz burada olduğumuz sürece gerçekleri öğreteceğiz.

NOT: Yukarıdaki sahte etiketli ürünün barkod seri numarası Habanos’a kayıtlı bir başka ürünün seri numarı çalınarak üretilmiştir. Ürün Cohiba Robustos SLB-VW-GPSR-M-n-25 üzerinden çıkartılmıştır lakin 12 haneli bu seri no’yu Habanos S.A‘nın sayfasında doğrulattığınızda karşınıza bambaşka bir ürün olan MONTECRISTO No.4 CB-UW-C/L-12,13-n-25 çıkıyor. İlginç değil mi? :))) Yani adamlar Habanos’un sitesinde ürün kayıtlı çıksında ne olurs olsun, biz bir şekilde müşteriyi kafalarız diyorlar :))

Yukarıdaki resmi detaylı olarak incelediğinizde zaten ne demek istediğimizi anlayacaksınız.
1) 12 haneli seri numaranın yazı tipi ve büyüklüğü ne yazık ki 1. resimde (sahte) olduğu gibi değil, 2. resimdeki (orjinal) gibi olmalıdır. Times New Roman kullanmaz Habanos :)
2) Bir önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi 2. resime (orjinal) dikkat ederseniz barkod seri numarası (1.resim) 12 hanelidir. HABANOS yeni hologramlarda mikro-basım ( micro-printed) tekniği kullanarak (2.resimde gördüğünüz gibi) barkod seri numarasını aynı etiket üzerinde 9 ayrı yere de basmıştır.
3) Habanos’un etiketleri 2010 yılından itibaren dört köşesinden de düz bir şekilde (her iki tarafından da) kesilmektedir. Asla oval gelmez.

Sahte-Orijinal-Etiket-3

4) Sahte hologramlar farklı türlerde olmaktadır. Bazıları aşırı şekilde kötü basılmıştır ve hemen anlaşılır lakin yukarıdaki hologramda ise iyi derecede sahte  hologramlara da rastlamak mümkün. Lakin yine de farkı anlayabilirsiniz. Hologramlarda hiçbir zaman yılan sırtı gibi tırtıklı yüzey olmaz. Sol taraftaki hologram sahtedir ve tırtıklı yüzeyi rahatlıkla görebilirsiniz. Sağ tarafta ise orjinal hologramı net bir şekilde görebilirsiniz.

Reklamlar

Yorumlar kapatıldı.