Ramon Allones Puroları

Kuruluş  tarihi  : 1835
Tütün Bölgesi  : Vuelta Abajo

Ramón Allones ismi, Küba’da devlet tarafından yönetilen Habanos SA ve Honduras’da üretilen Swedish Match’e bağlı olan General Cigar Company tarafından kullanılmaktadır. En eski puro markalarından birisidir.

Ramón Allones markası, 1845’de Ramón and Antonio Allones adlı 2 kardeş tarafından kurulmuştur. (El Rey del Mundo’da olan Antonio Allones ile herhangi bir ilişkileri yoktur.) İddialara göre, kutularda ilk renkli litografi kullanan, purolarda ilk band kullanan ve puroları “8-9-8” stiline göre ilk paketleyen markadır. (Bazı rakipleri  kutularda  renkli litografi kullanımı ve puro bandları için dava açmışlardır.) Cifuentes ailesine geçene kadar marka, bir çok kez el değiştirmiştir ve 1927’de Cifuentes ailesine geçtikten sonra üretimi, meşhur Partagás fabrikasında yapılmıştır ve hala günümüzde üretimi Partagás fabrikasında devam etmektedir.

Küba devrminden sonra, üretime ara verilmeden devam edildi ve Ramón Allones markası puro tutkunları arasında yıllarca popüler kaldı. Birçok kişinin görüşüne göre, kuzeni Partagás ile yapısı, şekli ve paketlenmesi gibi bir çok ortak özelliği vardır. Ramón Allones, muhtemelen, markaya olan talebin artması ve yüksek kaliteyi sürdürmek için, her zaman Partagás’dan daha az miktarda üretilmektedir.

2001’de Altadis’in Habanos SA ile birlikte çalışmasından sonra, Ramón Allones markasına öncülük eden, bunların içinde çok sevilen Coronalar ve 8-9-8 ile çığır açan bazı vitolaların üretimi durduruldu fakat yıllar içinde bazı vitolaların üretimine tekrar başlandı. Specially Selected, Gigantes ve Small Club Corona, tutkunlar arasında hala popülerdir.

2005’den bu yana, Ramón Allones, Edición Regional serisi ile yerel marketlerde özel vitolalar ile popüler olmuştur. 2005’de ilk olarak Belicoso ile İngiltere’de satışa sunulmuştur ve herhangi bir yeni band, özel paketleme yapılmadan sadece İngiltire’ye gönderilmektedir.

 

Kaynak: http://www.purosever.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s