Davidoff Puroları

Davidoff

1911 yılında Henri Davidoff ve ailesi siyasal ayaklanmalar ve anti-Yahudi katliamı nedeniyle Kieve kaçtı. Üç aylık zorlu bir yolculuktan sonra,İsviçreye geldi. Henri Davidoff Cenevre’de bir tütün dükkânı açtı. Davidoffun oğlu Zino Boulevard des Philosophes (aynı zamanda daha sonra devrimci lider Lenin tarafından uğrak yeri olan) tesislerinde önümüzdeki yıllarda tütün mesleğini tam anlamı ile öğrendi..

Arjantin, Brezilya ve Küba tütün endüstrileri aile için müthiş bir imkan yaratıyordu. Zino Davidoff ince el ile sarılmış puro için ve  babasının iş dünyasının önde gelenleri arasına sokmak için 1930 yılında Rhône şehirne döndü. Ayrıca,  bodrum katında özel olarak yenilenmiş, depo, butik genişleterek puro için ticaret devrimi yarattı. Bu,  humidor gelişimi için temel oluştururken, en uygun iklim koşullarında yüksek kaliteli puro saklamak için izin verdi. Davidoff puro humidoru puro tutkunları için en iyisiydi. Puro depolanması için uygun bir bodrum yoktu yerleşik bir nem regülatörü ile tasarlamıştır bu yüzden. Cenevre’de ki aile işi ve yenilik, dünya puro severlerin lehine işledi. 1965 yılında başlayan, Davidoff ‘un yüksek kalite standartlarını karşılayacak durumda isviçrenin Jura bölgesinde bir marangoz tarafından üretilen özel Davidoff humidorları bile vardı.

İkinci dünya savaşında Alman işgali Davidoff un sürekli ticaret yaptığı Küba ile görüşememesine neden olmuş ve ağır darbe almasını sağlamıştı..
Ancak yinede elinde bulunan stok sayesinde(Paris ve Havana) savaş sırasında bütün Avrupa Davidoff a ilgi gösterdi.Savaş sonrasında Güney Amerika pazarcıları Avrupayı davidoff’tan almak için bir çok ürün piyasaya sürdüler.
Ancak  Davidoff 1968 yılında kendi adıyla pazarlanan ürünleri piyasaya sundu. Bu ünlü “Davidoff No 1”, “Davidoff No: 2” ve dünyaca ünlü olan “Ambassadrice”nin doğumu oldu. 1991 yılından itibaren tüm Davidoff puroları  Dominik Cumhuriyetinde üretilmeye başladı..

Günümüzde ise 2006 yılının Ağustos ayında 368.000.000 £ (€ 540 milyon) vererek Imperial Tobacco sahipleri, Tchibo Holding AG, dünya çapında Davidoff sigara markasını satın aldı.
Magnum, Yüksek, Klasik, Hafif, Işıklar, Magnum Işıklar, Slims, Super Slims, Ultra ışıklar, Mentol Mentol Işıklar, Tek ve Altın sigara aralığına sahiptir.
Oettinger Davidoff, Davidoff sigara dışındaki tütün ürünleri için dünya çapında marka sahibidir. Davidoff puro  Dominik Cumhuriyeti üretilmeye devam ediyor. Dominik Cumhuriyetine taşındığından bu yana, Chateaux serisi ve “Grand Cru” serisi isimlerini değiştirdi. Davidoff da çok sınırlı sayıda ve yıllık özel sürümleri ile birlikte, bir Aniversario serisi, Milenyum serisi ve kendi sanatçısının figurados Özel bir dizi daha ekledi.
Tütün ürünlerinin ötesinde, Davidoff,  humidor gibi ürünleride içerisine ekliyerek genişlemiştir.
Coty Prestigede eski Lancaster Cool Water’ı içeren parfümler için lisans sahibidir.

 

Kaynak: http://www.purosever.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s