Romeo Y Julieta Puroları

ry

Kuruluş  tarihi  : 1875
Tütün Bölgesi  : Vuelta Abajo

Romeo y Julieta, Küba’da devlet tarafından yönetilen Habanos SA ve Imperial Tobacco’nın kolu olan Dominik Cumhuriyeti, La Romana’da üretilen Frank-İspanyol tütün firması olan Altadis SA adlı premium puro üreten iki firmanın bir ürünüdür.

Romeo y Julieta markası 1875’de Inocencio Alvarez and Mannin Garcia tarafından kurulmuştur. Markanın ismi, William Shakespeare’in “Romeo and Juliet” isimli ünlü eserinden gelmektedir. 1885 ve 1900 yılları arasında, Romeo y Julieta çeşitli yerlerde çok sayıda ödül almştır. Markanın logosunda bulanan altın madalyalar bu odüllerden bazılarını simgeler. 1903’de Jose “Pepin” Rodriguez Fernandez (Havana’daki Cabañas fabrikasının eski başkanı) ve firması Rodríguez, Argüelles y Cia tarafından markanın haklarının alınmasından sonra, marka farklı bir çehreye kavuştu. Vizyon sahibi birisi olan Rodriguez, sürekli Avrupa ve Amerika’yı dolaşarak, markaya sınıf atlattı. Rodriguez’in pazarlamacılık kabiliyeti ile, Romeo y Julieta markası, dünyada zenginler arasında, beklenenden daha popüler hale geldi. Bazı zenginler, puroları için kendilerine özel puro bantları yapılmasını talep ettiler. Bu sıralarda, bazı müşterilere özel yaklaşık 2000’e yakın puro bandı üretildi. Marka, aynı zamanda figurado purolarında farklı özellikler yaparak farklı şekilde ürettiler, 100’e yakın farklı şekilde puro üretildiği düşünülmektedir.

Winston Churchill, markanın dünya çapında belki de en önemli tutkunuydu. Markanın amiral gemisi olan vitolası, Churchill isminin onuruna üretilen 7 inc boyunda 47 yüzük çapında olan purosudur. Romeo y Julieta markasının önemli tutkunlarından birisi, Amerikada ilk kadın vali (Wyoming eyaletinin 14. valisi) olan Nellie Tayloe Ross’dur.

1954’te Rodriguez’in ölümünden, Küba devriminden ve tütün endüstrisinin devletleştirilmesinden sonra, marka Dominik Cumhuriyeti, La Romana’ya taşındı, şu anda Altadis SA’nın kontrolü altında Amerikan piyasasına satışa devam etmektedir. Aynı zamanda, Küba’da devleştirilmesinden sonra, marka Küba’da hala üretim yapan ve dünya çapında dağıtımı yapılan en önemli puro markalarından biridir.

Romeo y Julieta, Edición Limitada, adı verilen limitli versiyonlarda üretmektedir. Aynı zamanda 3 tane, Mini, Club ve Purito adında, makine üretimi cigarillo üretmektedir.

Kaynak: http://www.purosever.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s