Rafael Gonzales Puroları

Rafael Gonzales
Kuruluş  tarihi  : 1928
Tütün Bölgesi  : Vuelta Abajo
Rafael González, Küba’da devlet tarafından yönetilen Habanos SA’nın bir ürünüdür. Rafael González, 1928 yılında kurulmuştur. Marka ilk olarak La Flor de Marquez adı ile 1936’da lisans almıştır. 1945 yılında şu andaki ismi olan Rafael González’e geçilmiştir. Üretimi, 1960’ların başında durmuştur ve 1965’te üretimine tekrar başlanmıştır. Habanos SA tarafından, Rafael González, yerel bir marka olarak tanıtılmaktadır ve küçük bir pazar payı vardır.

6 ½ inch (165mm) uzunluğu ve 42 yüzük çapı ile ürettikleri fabrika ismi Cervantes olan purosu, o zamanda avcı, spor ve puro tutkunu olan İngiliz 5. Lonsdale kontu Hugh Cecil Lowther ismi onuruna Lonsdale ismi ile anılmaya başlanmıştır. Şu anda bazı markalar, bu vitola için Lonsdale ismini kullanmaktadır.

Her kutunun kapağında tuhaf yazı karakteri ile İngilizce, Havana’dan çıkış tarihinden itibaren 1 ay içinde içilmesi veya yaklaşık 1 yıl boyunca dikkatli şekilde dinlendirilmesi gerektiği yazmaktadır.

Rafael González, 1999 yılında milenyum kutlaması için özel olarak yapılan Siglo XXI Humidor’da yer almıştır. Siglo XXI Humidor, sadece 21 adet üretilmiştir. Humidorun içerisinde 20 markadan 2000 adet puro vardır. Herbir humidorun içinde, Cigarritos, Conicales, Coronas Extra, Coronas Lonsdales, Lonsdales, Panetelas, Panetelas Extra, Petit Coronas, Slenderellas, Très Petit Lonsdales’dan her birinden 10’ar tane olmak üzere Rafael González markasından toplam 100 adet puro vardır. Rafael González markasının tek özel üretimi, Siglo XXI Humidor için yapmış olduğu üretimdir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s