Gurkha Puroları

Gorkha veya Gurkha, Nepal’li savaşçılara verilen bir isimdir. Bu isim 8. yüzyılda yaşamış eski Hint savaşçı-aziz Guru Gorakhnath’dan gelmiştir.

Gurkha, gerek ürünlerin kalitesi, gerekse de ürünlerin paketlemesi konusunda ün salmış bir markadır. İçinde çok az bulunan nadir bir konyak infüze edilerek üretilen “His Majesty’s Reserve” purosunun kutusu 15,000 Dolardan satılırken, dünyanın en pahalı purosu olarak tarihe geçmiştir.

The Gurkha Cigar Company, bir Hintli olan Kaizad Hansotia tarfından kurulmuştur. Hong Kong ve Londra’da büyüyen Kaizad, daha sonra öğrenim gördüğü Miami Dade College’dan mezun olmadan aile işi olan lüks saat işine girmiştir. 1989 yılında tatile gittiği Hindistan’ın Goa bölgesinde puro yapıp satan bir Portekiz’li adamla tanışır. Hansotia bu adamın elindeki bütün purolarını ve purolarının markası olduğu Gurkha’yı sadece 149 Dolara satın alır. Bu puro kutularının bir tanesini arkadaşı olduğu Duty-free mağaza sahibine gönderir ve mağaza sahibi purodan çok etkilendiğinden daha fazla ister. Bunun üzerine bu fırsatı değerlendiren Hansotia, ortak bir arkadaşı vasıtasıyla ünlü puro üreticisi Carlos Torano’yla tanışır ve sonrasında Torano ailesi Gurkha markası için en iyi yaprak karışımlarını tasarlamaya başlar.

Kaizad Hansotia, “mobilya içinde puro satmak istiyorum” der ve bu yüzden geleneksel puro kutularının dışına çıkarak gerçekten muhteşem kutular tasarlar.

Gurkha Markası bu ürünlerden oluşmaktadır:
Ancient Reserve,Ancient Warrior,Assassin,Avenger,The Beast,Beauty,Black Dragon,Blend 101,Centurian,Crest,Crest L’Grand,Dragon Fire,Dragon Fury,Elegance,Empire Series,Evil,G3,G-Series,Genghis Khan,Grand Age,Grand Reserve,His Majesty’s Reserve,Legend,Regent,Marqueza,Master Select,Ninja,Royal Reserve,Signature Black 1887,Signature Red 1887,Status,Symphony,Titan,Triple Ligero,Vintage Shaggy,Viper,Warlord

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s